Prezes Business Bridge Canada Tom Sloniewski podkreślił, że najważniejszym działaniem podejmowanym przez reprezentowaną przez niego organizację będzie rekomendowanie polskim przedsiębiorcom godnych zaufania biznesmenów z Kanady, a przedstawicielom biznesu kanadyjskiego - godnych zaufania biznesów i usług z Polski.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz powiedział PAP, że otwarcie biura jest efektem wizyty kielczan w Toronto - w polskiej ambasadzie zaprezentowano ofertę parku. Według niego Business Bridge Canada przede wszystkim pomoże biznesom, które będą chciały wejść na rynki amerykański i kanadyjski.

"Upatruję ogromną szansę w porozumieniu dotyczącym wolnego przewozu towarów i usług pomiędzy terytorium Kanady i Unii Europejskiej. Jeśli dojdzie do podpisania tego porozumienia, bezwzględnie nasz kraj będzie mógł liczyć na wzrost obrotów pomiędzy tymi regionami świata" - powiedział Mazurkiewicz.

W uroczystości uczestniczyli przedsiębiorcy z różnych regionów Polski oraz przedstawiciele Polonii z Kanady i USA. Według Władysława Lizonia, który jest pierwszym pochodzącym z Polski członkiem kanadyjskiego parlamentu, Polska wreszcie zaczęła zauważać Kanadę. "Myślę, że wzajemna wymiana, stosunki handlowe będą się dobrze rozwijać dla korzyści obu stron" - powiedział.

Ewa Swędrowska z Ministerstwa Gospodarki poinformowała, że w przyszłym roku resort będzie realizował program promocji polskiej gospodarki w Kanadzie. Polscy przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w targach i misjach wyjazdowych do Kanady, na co będą mogli uzyskać dofinansowanie do 75 proc. kosztów. Program przewiduje także przyjazd misji gospodarczych z Kanady do Polski oraz promocję naszej gospodarki w tamtejszych mediach.

Business Bridge Canada jest spółką akcyjną, która zajmuje się doradztwem kanadyjskim i europejskim biznesmenom zainteresowanym współpracą. Biuro kanadyjskiej organizacji jest 60. podmiotem gospodarczym, który zaczyna funkcjonować w Kieleckim Parku Technologicznym.

Park jest inkubatorem przedsiębiorczości współpracującym głównie z młodym biznesem wywodzącym się ze środowiska akademickiego.