"Rozmawiamy z pięcioma spółkami, ale na razie jest to bardziej przekonywanie i namawianie ich do współpracy. Wynika to z tego, że dziś jesteśmy bardziej zainteresowani połączeniem i wymiana akcji niż klasycznym przejęciem za gotówkę" - powiedział Duda w rozmowie z agencją ISB.

Prezes podtrzymał, że strategicznymi celami spółki są firmy produkcyjne i dystrybucyjne.

"Droga do formalnego połączenia z jakąś spółką jest daleka, ponieważ konieczna jest m.in. zgoda UOKiK, ale nie można wykluczyć, że wstępne porozumienie z jedną z tych spółek nastąpi jeszcze w tym roku" - powiedział Duda.

Na początku sierpnia przewodniczący rady nadzorczej spółki Maksymilian Kostrzewa poinformował, że PKM Duda zdecydował, by nie rozmawiać z inwestorami finansowymi o objęciu akcji spółki. Akcje nowej emisji może za to zaoferować właścicielom przejmowanych firm - obecnie prowadzi rozmowy na temat przejmowania przetwórni i firm dystrybucyjnych.

PKM Duda negocjował m.in. z Cazador Holdings o połączeniu kapitałowym, jednak firmom nie udało się zawrzeć porozumienia, jak podał wówczas "Parkiet". Już w marcu br. przedstawiciele spółki zapowiadali, że w tym roku możliwych jest nawet kilka przejęć.

W I poł. 2012 roku spółka miała 0,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1008,63 mln zł wobec 748,81 mln zł.