UKE wynegocjował przedłużenie usługi bezpłatnego dostępu do internetu w Polsce do grudnia 2016 r.

„Zgodnie z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 będzie świadczyła bezpłatny dostęp do Internetu dłużej o 2 lata: do 21 grudnia 2016 roku” – czytamy na JDtech.pl, blogu poświęconym usłudze darmowego Internetu.

Przedłużenie oferty bezpłatnego Internetu związane jest z opóźnieniem budowy sieci LTE w paśmie 2,6 GHz. W ramach tej sieci darmowy Internet będzie dostępny dodatkowo przez 3 lata od momentu, gdy w jej zasięgu znajdzie się połowa mieszkańców Polski.

Reklama

Aero2 nie spieszy się z rozbudową sieci szybkiego Internetu w częstotliwości 2,6 Ghz, na rynku brakuje również modemów odpowiednich do korzystania z tej technologii. UKE zgodziło się na odroczenie budowy sieci LTE 2,6 Ghz na 2 lata, żądając jednocześnie, by darmowy Internet w obecnej technologii UMTS 900 MHz był dostępny również o dwa lata dłużej.

„Jest to bardzo interesująca informacja dla wszystkich użytkowników usługi bezpłatnej i wyraźnie wskazuje na to, że Urząd Komunikacji Elektronicznej ciągle bardzo dobrze dba o interes użytkowników sieci komórkowych w Polsce” – komentuje autor bloga Jakub Danecki.

>>> Zobacz też: Zdobycie w Polsce darmowego internetu to maraton

Co z tego wynika dla użytkowników Aero2?

Po pierwsze bezpłatny Internet w obecnej technologii będzie dostępny do 21 grudnia 2016 r. Po drugie, jeśli Aero2 będzie maksymalnie zwlekać z uruchomieniem sieci LTE 2,6 Ghz (według umowy najpóźniej musi to zrobić w 2016 r.) to darmowy dostęp do internetu będzie możliwy aż do 2019 r.

Od 10 maja 2011 r. operator Aero2 oferuje w Polsce usługę BDI, czyli Bezpłatny Dostęp do Internetu. W ramach usługi klient otrzymuje kartę SIM, zapewniającą dostęp do mobilnego internetu. Od maja 2012 roku szybkość transmisji danych wynosi 512kbit/s. Aero2 nie wprowadza żadnego limitu transferu danych. Usługa posiada jednak nietypowe ograniczenie: połączenie z siecią jest zrywane zawsze po 60 minutach. Zerwane połączenie można natychmiast przywrócić.

Informację o usłudze można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej Aero2 w zakładce BDI.

>>> Zobacz recenzję Aero2 na Forsal.pl: Aero2 - bezpłatny dostęp do internetu. Poradnik i test konsumencki