"Jeszcze podliczamy IV kwartał, ale już teraz, na podstawie szacunkowych danych, jesteśmy pewni, że nasze wyniki były co najmniej tak dobre, jak obiecywaliśmy" - powiedział Bieliński w wywiadzie.

Grupa planowała wcześniej, że w 2012 r. osiągnie skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 3.309,63 zł (wzrost o 11,6% r/r) oraz skonsolidowany zysk netto w kwocie 47,33 mln zł (wzrost o 18,0 proc. r/r).

"Mam nadzieję, że wzorem ubiegłych lat na wiosnę opublikujemy prognozę na 2013 r. Wtedy poznamy dokładne wyliczenia. Moim życzeniem jest co najmniej dwucyfrowy wzrost sprzedaży i utrzymanie rentowności netto na dotychczasowym poziomie" - powiedział też prezes.

"Parkiet podaje, że rentowność netto za 2012 r. miała wynieść 1,4 proc..

Reklama

Bieliński powiedział też, że nie zmienia zdania w kwestii rekordowej dywidendy, która ma być wypłacona z zysku za ub. rok. "Chcemy, żeby dywidenda była wyższa niż rok temu, co oznacza, że powinna być rekordowa w historii Action" - powiedział.

W listopadzie, po ogłoszeniu wyników za 9 miesięcy 2012 r. prezes zapowiadał, że Action nie będzie miał problemów z realizacją prognoz finansowych.

Grupa Kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. W 2011 r. przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 2,8 mld zł.