GTC: Zmiana prawa w Rumunii uniemożliwia realizację Galleria Bucharest

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
20 marca 2013, 07:11
Po zmianach prawa przyjętych przez parlament Rumunii, Globe Trade Centre (GTC) nie będzie miała możliwości realizacji projektu Galleria Bucharest, wynika z komunikatu spółki.

"Parlament Rumunii przyjął Rozporządzenie nr 114/2007, które stanowi, że niemożliwa jest zmiana przeznaczenia gruntów obecnie zaklasyfikowanych jako tereny zielone na inne cele. Rozporządzenie to oczekuje na podpis Prezydenta Rumunii i ogłoszenie w Dzienniku ustaw. Tak długo, jak będzie obowiązywać prawo w obecnej przyjętym kształcie, Grupa GTC nie będzie miała możliwości realizacji projektu na działce znajdującej się w Bukareszcie, która była przeznaczona pod budowę centrum handlowego (Galleria Bucharest), a która jest obecnie zaklasyfikowana jako tereny zielone. Działka ta jest ujęta w sprawozdaniu finansowym Spółki według kosztu w wysokości 20,4 mln euro" - czytamy w komunikacie. 

Spółka obecnie analizuje księgowe i ekonomiczne implikacje wprowadzenia powyższego, nowego prawa, podkreślono w informacji.

"Przyjęcie Rozporządzenia nr 114/2007 w jego obecnej formie (tj. bez jakichkolwiek zmian) nie było możliwe do przewidzenia, jako że poprzednie raporty sugerowały, że rozporządzenie powinno zostać przyjęte ze zmianami, które zezwalają na zmianę przeznaczenia terenów zielonych będących własnością prywatną" - zaznaczono w komunikacie.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj