Wielka awaria komputerowa w Szwecji. Kolej i poczta sparaliżowane

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
26 lipca 2013, 13:18
Szwecja sparaliżowana. Wielka awaria komputerowa sprawiła, że nie można nadać przesyłki pocztowej ani zarezerwować biletów na pociąg.

Nie można też kupić biletów w automatach czy okienkach na dworcach, pozostaje zakup u konduktora w pociągu.

Koleje i poczta są w Szwecji obsługiwane przez tę samą firmę informatyczną. To właśnie w jej systemie doszło do gigantycznej awarii. Kiedy zostanie naprawiona - nie wiadomo.

Wielu Szwedów z pewnością rozzłościł też fakt, że przez kilka godzin nie działała strona internetowa Systembolaget - jedynej sieci handlowej mającej uprawnienia do sprzedaży alkoholu. Nie można więc było składać zamówień przez internet. 

>>> Czytaj też: Koniec ery gotówki. Szwecja otwiera drogę do rewolucji

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj