W kolejce czekają już dobrze nam znani winowajcy, w tym Federalny Komitet Otwartego Rynku, Bank Anglii, Europejski Bank Centralny, zatrudnienie w sektorze pozarolniczym i globalne wskaźniki PMI. Swój udział w tym zamieszaniu będą miały również przepływy na koniec miesiąca. W tej sytuacji zmienność z pewnością zacznie się podnosić. Większość przepływów jest nieznaczna i takie też pozostaną, ponieważ większością ruchu kierować będą prawdopodobnie próby wstępnych pozycji dotyczących prawdziwych i szybkich pieniędzy.

W tym tygodniu doszukiwanie się logiki w działaniach rynków będzie stratą czasu i jeśli to na logice opieracie swoje decyzje, może czas przemyśleć swoje podejście. Dane z CFTC sugerują odchudzenie długich pozycji na dolarze amerykańskim i zważywszy że chodzi
tu tylko o stan na koniec dnia we wtorek, artykuł Hilsenratha rzuca na sytuację nowe światło, wskazując na jeszcze większe nawet wyładowanie starych pozycji. Nie ważne, czy się z tym zgadzacie, czy też nie – musicie po prostu przyjąć do wiadomości, że właśnie oto znaleźliśmy się w takim miejscu. Jak wspominałem już w zeszłym tygodniu, moje największe obawy dotyczą tego, że obserwujemy podbijanie takich par jak EUR/USD, GBP/USD, a nawet AUD/USD, do takiego stopnia, że tylko czekać, aż bomba, na której siedzimy w końcu wybuchnie, gdy w tym tygodniu zaczną pojawiać się dane i rozpoczną się posiedzenia w bankach centralnych.

Spodziewam się gry na przekór w wyżej wymienionych parach, nie dlatego, że nagle po tylu miesiącach stałem się graczem na zwyżkę dolara amerykańskiego, ale dlatego, że uważam, iż szanujemy stabilne przedziały, a nic na rynku nie wskazuje na kontynuację niedawnej historii sprzedaży dolara amerykańskiego, a wszystko zapowiada raczej kontynuację przedziału. W tej sytuacji, zamiast korzystać z transakcji spot (choć obroty opcji pewnie zyskają dobre wyniki), dobrym rozwiązaniem w tym dwutygodniowym okresie wydaje się, w mojej ocenie, kupowanie przy spadkach na poziomie 1,3100 EUR/USD, 1,5250 GBP/USD, 0,9130/00 AUD/USD.

Oprócz pary GBP/CHF mój radar nie pokazuje nic innego godnego szczególnej uwagi. Warto być może zwrócić na nią uwagę przy poziomie około 1,4200…

Kaski włóż i powodzenia.