Zysk netto Immofinanz wzrósł do 117,70 mln euro w I kw. r. fin. 2013/2014

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
25 września 2013, 08:59
Wyniki finansowe na forsal.pl
Wyniki finansowe na forsal.pl/Forsal.pl
Immofinanz odnotował 117,70 mln euro skonsolidowanego zysku netto w I kw. roku finansowego 2013/2014 (1 maja - 31 lipca br.) wobec 9,60 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

"Tak silny wzrost zysku netto wynika z prawidłowego rozwoju działalności operacyjnej, jak i pozytywnych efektów z tytułu różnic kursowych oraz wyceny instrumentów pochodnych" - czytamy w komunikacie.

Zysk operacyjny wyniósł 199,80 mln euro wobec 190,80 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody z wynajmu sięgnęły 161,40 mln euro w I kw. 2013/2014 wobec 162,30 mln euro rok wcześniej.

Po I kw. 2013/2014 spółka wykazała 5,70 mln euro ze sprzedaży aktywów wobec 4,70 mln euro rok wcześniej, a także 136,30 mln euro z działalności assett management w porównaniu z 135,60 mln euro rok wcześniej.

"Obecny kurs wzrostu i optymalizacji będzie dalej kontynuowany w czasie i po bieżącym roku budżetowym. Działania będą koncentrować się na redukcji kosztów operacyjnych i generowaniu cash flow. Buwog zostanie wzmocniona poprzez dalsze akwizycje nieruchomości na niemieckim rynku w ramach przygotowań do ewentualnej pierwszej oferty publicznej (IPO) lub spin-off w trakcie 2014 roku kalendarzowego" - czytamy w komunikacie.

Spółka zapowiedziała ponadto działania rozwojowe w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

"Nasz cel wydzielenia Buwog, portfela zachodnioeuropejskich nieruchomości mieszkalnych w Austrii i Niemczech od naszego portfela nieruchomości handlowych ma pozwolić na wycenę rynkową części mieszkaniowej, która jest znacznie wyższa niż w obecnej sytuacji. Przyczyni się również do poprawy kluczowych wskaźników Immofinanz poprzez koncentrację na rentowniejszych nieruchomościach komercyjnych w Europie Zachodniej i Wschodniej " - powiedział prezes Immofinanz Group Eduard Zehetner, cytowany w komunikacie.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku GPW od 7 maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.  

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj