"Strategią Grupy Asseco jest rozwój organiczny oraz przez akwizycje. Formalne przedłużenie decyzji ma na celu utrzymanie różnych opcji rozwoju Grupy. Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym" - powiedział Góral, cytowany w komunikacie.

Zarząd spółki nie podjął obecnie decyzji o przeprowadzeniu wezwania na akcje spółki Sygnity. Formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia podjęcie takiego kroku w przyszłości, podano również.

"Asseco nieustannie pracuje nad stałym rozwojem Grupy, która w swojej historii przeprowadziła ponad kilkaset analiz i rozmów z firmami do potencjalnego przejęcia. Dzięki temu skutecznie zrealizowała ponad 60 akwizycji na różnych rynkach" - podkreślono w materiale.

Asseco poinformowało dziś wcześniej, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedłużył o rok, tj. do 11 lipca 2015 r. termin ważności decyzji z 11 lipca 2012 r., wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji Asseco Poland z Sygnity.

W lutym 2012 r. Asseco Poland ogłosiło wezwanie na 100% akcji Sygnity. Cenę za jedną akcję wyznaczono na 21,0 zł, a potencjalna transakcja miałaby wartość ok. 250 mln zł. Jednakże wezwanie zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ UOKiK nie wydał w terminie decyzji w tej sprawie.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest siódmym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

>>> Czytaj też: UOKiK przedłużył o rok termin zgody na przejęcie Sygnity przez Asseco Poland