"Po przeprowadzeniu licznych rozmów jesteśmy bardzo blisko podjęcia finalnej decyzji. Przekażemy ją w formie komunikatu giełdowego - propozycji uchwał na WZ" - powiedział ISBnews Ochędzan.

Grupa AB ogłosiła po publikacji raportu okresowego za rok finansowy 2013/2014 (18 września br.), że zgodnie z przedstawioną w maju propozycją, zamierza podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. O formie ostatecznej rekomendacji dla walnego zgromadzenia ma zadecydować zarząd po konsultacji z akcjonariuszami.

"Grupa AB zbudowała przez lata rozwoju tak dużą siłę finansową, że nawet przy prowadzeniu obecnych projektów inwestycyjnych może dzielić się bieżącym sukcesem z inwestorami. Stajemy się spółką dywidendową" - dodał członek zarządu ds. finansowych w AB.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy). Łączna skala działania wszystkich zarządzanych sieci to obecnie już ponad 1,3 tys. punktów sprzedaży, które stanowią duży kanał lojalnych partnerów handlowych (największa sieć w regionie). Nowe sieci to w Polsce Optimus (integratorzy) i Kakto (AGD/RTV), a w Czechach i na Słowacji - Digimax (rozwiązania mobilne i smart home).

Grupa AB należy do grona 10 dystrybutorów w Europie o najwyższych realizowanych przychodach. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest liderem w regionie CEE. Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej, dostarcza rozwiązania e-commerce, umacnia pozycję w zakresie dystrybucji AGD i zabawek, a także dostarcza usługi logistyczne i finansowe, które uzupełniają i uatrakcyjniają ofertę handlową firmy. AB SA jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku.