Milestone Medical Inc. podpisał ze spółką Milstone China umowy na dystrybucję urządzeń do iniekcji dostawowych, stosowanych w leczeniu zapalenia i chorób zwyrodnieniowych stawów, poinformował prezes Leonard Osser.

"Dostęp do znaczącego rynku chińskiego oraz doświadczona kadra profesjonalistów z dziedziny marketingu i sprzedaży, oferowane przez Milestone China, to ważny kroku naprzód dla Milestone Scientific Inc., w kierunku wdrożenia innowacyjnych urządzeń do iniekcji dostawowych w Chinach. Ponadto Milestone China zobowiązała się do odbioru progowych wielkości zamówień po zatwierdzeniu CFDA, co dodatkowo stanowi weryfikację i potwierdzenie wiarygodności naszej technologii na rynku chińskim" - powiedział Osser, cytowany w komunikacie.

Pomimo, że spółka nie posiada kontroli nad procesem zatwierdzenia urządzenia, Milestone spodziewa się, że produkt zostanie dopuszczony do sprzedaży w II kw. 2015 roku, podano również.

"Milestone China będzie nadzorowała proces sprzedaży i dystrybucji urządzeń w Chinach oraz w innych regionach Azji. Zgodnie z podpisanym dokumentem, Milestone China wyraziła zgodę na ustanowienie minimalnych progów sprzedaży urządzeń w pierwszych 5 latach po otrzymaniu zgody Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków (CFDA) na dopuszczenie urządzenia do obrotu. Minimalna wielkość zamówienia w pierwszym roku wynosi 300 urządzeń, w drugim roku 600 i w trzecim roku 800. Oczekujemy, że otrzymanie zgody na sprzedaż urządzenia przez CFDA nastąpi w niedługim czasie po otrzymaniu zezwolenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), czyli nie wcześniej niż w drugiej połowie 2015 roku" - czytamy dalej.

Milestone China to spółka joint venture utworzona przez Milestone Scientific Inc. oraz zespół doświadczonych menedżerów z chińskiej branży medycznej. Celem działalności spółki jest sprzedaż i dystrybucja sterowanych komputerowo, bezbolesnych systemów do iniekcji leków wraz końcówkami wymiennymi na terenie Chin i innych rynków azjatyckich.

"Zawarcie niniejszej umowy jest korzystne dla obu stron ze względu na nasze doświadczenie na chińskim rynku sprzętu medycznego oraz zalety innowacyjnego urządzenia dla pacjentów i pracowników medycznych. Cieszymy się z rozpoczęcia komercyjnej sprzedaży innowacyjnych systemów do iniekcji dostawowych na rynku chińskim. Wierzymy, że innowacyjne urządzenie Milestone osiągnie komercyjny sukces w Chinach ze względu na wzrastającą zachorowalność na choroby stawów, przede wszystkich u pracujących w przemyśle i w rolnictwie np. na terenach podmokłych przy uprawie ryżu" - podsumował prezes Milestone China Lidong Zhang, cytowany w komunikacie.

Wcześniej Milestone Medical Inc. podał, że podpisał umowy na dystrybucję systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego ze spółką Milstone China. Milestone China będzie nadzorowała proces sprzedaży i dystrybucji urządzenia w Chinach oraz w innych regionach Azji.

Milestone Medical Inc. od listopada 2013 r. jest notowane na rynku NewConnect. Przed debiutem na rynku NewConnect Milestone Medical Inc. przeprowadziło subskrypcję akcji nowej emisji, kierowanej wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych i osób prawnych, w ramach której pozyskała ok. 9,3 mln zł (ok. 3 mln USD).

Milestone Medical Inc. to wspólny projekt Milestone Scientific Inc. i m.in. akcjonariuszy spółki Beijing 3H, chińskiego partnera Milestone Medical Inc. w obszarze dystrybucji.

Milestone Medical Inc. posiada wyłączną bezpłatną licencję, obejmującą cały świat, na korzystanie z technologii i patentów opracowanych przez spółkę matkę - Milestone Scientific Inc., która posiada ok. 45% udziałów w Milestone Medical Inc., w zakresie systemów iniekcyjnych mających zastosowanie przy znieczuleniu zewnątrzoponowym (ang. epidural) i iniekcjach dostawowych (ang. intra-articular).