"Rozbudowa sieci dystrybutorskiej i resellerskiej to jeden z naszych priorytetów, dlatego bardzo cieszą nas nawiązanie współpracy z iGo3D na rynku niemieckim i trwające negocjacje dotyczące kolejnych krajów" - poinformowała COO spółki Karolina Bołądź.

Dodała, że już teraz widzi rezultaty tych działań w postaci zwiększonej sprzedaży w Niemczech.

"Ponieważ nasze urządzenia kierujemy głównie do profesjonalistów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, stale dążymy do poszerzania rynku zbytu o kolejne kraje, stąd też decyzja o pojawieniu się na nowych rynkach" - dodała COO spółki.

Drukarkę spółki kupić można już w 49 krajach świata, za pośrednictwem 84 resellerów. Z początkiem marca Zortrax pojawił się ze swoją ofertą w Indiach, Czechach, Irlandii, Gwatemali oraz na Ukrainie, podała spółka.

"Za sprawą podpisanej umowy iGo3D zajęło się nie tylko dystrybucją produktów Zortrax we własnych kanałach sprzedaży, ale również wśród największych niemieckich resellerów, takich jak MediaSaturn, Conrad czy Reichelt. Współpraca z iGo3D zaowocuje m.in. pojawieniem się drukarek 3D firmy Zortrax w sieciach detalicznych na rynku niemieckim, takich jak sklepy MediaMarkt czy Saturn (w Polsce produkty Zortrax znaleźć można m.in. w RTV Euro AGD). W planach obu firm jest również współpraca w Rosji oraz na rynkach Eurazjatyckiej Unii Celnej" - czytamy w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).