Forsal logo

Prezydent chce zreformować podatki, ale Ministerstwo Finansów mu na to nie pozwoli

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
20 marca 2015, 07:17
Dłużnicy podatkowi
Dłużnicy podatkowi/ShutterStock
Ministerstwo Finansów publicznie nie krytykuje prezydenckiego projektu ordynacji podatkowej. Po cichu zaś proponuje, by rząd go zablokował - pisze "Puls Biznesu".

Dziennik dotarł do stanowiska rządu, opracowanego w Ministerstwie Finansów. Resort kategorycznie stwierdza, że trzeba odstąpić od prac nad propozycjami prezydenta. Wskazuje, że dokument budzi wiele poważnych wątpliwości, jest nieprecyzyjny, nie oddaje właściwie problematyki wykładni prawa oraz może spowodować wiele sporów na tle jego rozumienia i stosowania.

Ministerstwo proponuje, by do tematu regulacji o rozstrzyganiu wątpliwości na rzecz podatników wrócić w czasie projektowania nowej ordynacji podatkowej, która ma być gotowa za dwa lata.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: podatki
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj