Po bardzo udanym I kw. Budimex podtrzymuje oczekiwania co do poprawy wyników na każdym poziomie w br., choć nie spodziewa się powtórzenia w kolejnych kwartałach dynamiki z pierwszych trzech miesięcy 2015, poinformował prezes Dariusz Blocher.

"Bardzo udanych wyników I kwartału nie ekstrapolowałbym na cały. Cały rok będzie, tak jak zapowiadaliśmy, bardziej stabilny. Będziemy się starali poprawiać wyniki na każdym poziomie i myślę, że będą one lepsze, ale nie będzie tak spektakularnie, jak w I kwartale" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że w pozostałych kwartałach nie będzie już tak znaczących przyrostów kw/kw. Choć nie oznacza to, że w br. nie będzie kwartałów lepszych pod względem sprzedaży i zysku netto.

"To rok stabilizacji dla Budimeksu, zatrudniamy 800 osób, musimy je przygotować, zorientować na nasz model" - podsumował prezes.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 846,42 mln zł w I kw. 2015 r. wobec 834,05 mln zł rok wcześniej.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.