Termin przydziału obligacji serii F, stanowiący jednocześnie dzień emisji, wyznaczono na 22 maja. Planowany termin wprowadzenia obligacji serii F do ASO to czerwiec.

Wartość nominalna i cena emisyjna jednej obligacji wynosi 100 zł. Oprocentowanie to WIBOR dla 3-mies. powiększony o 4,30 pkt proc. Termin wykupu to 22 maja 2018 r.

Oferującym jest Noble Securities.

Oferta odbywa się w ramach programu emisji obligacji do max. łącznej kwoty 100 mln zł. W marcu Capital Park wyemitował 111 145 obligacji serii E o łącznej wartości 11,11 mln zł. Łączna wartość złożonych ważnych zapisów wyniosła z kolei 17,95 mln zł, a średnia stopa redukcji wyniosła 38,10%. W grudniu 2014 r. Capital Park uplasował obligacje serii D o wartości nominalnej 53,88 mln zł.

Wcześniej członek zarządu i dyrektor finansowy grupy Michał Koślacz poinformował agencję ISBnews, że Capital Park, pomimo wzrostu wskaźnika pustostanów na warszawskim rynku biurowym, zwiększa systematycznie bazę najemców w swoich projektach, dzięki strategii "Biuro Plus". W jej ramach projekty realizowane przez Capital Park, obok powierzchni biurowej, oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym usługi concierge. Według jego słów, strategia "Biuro Plus" będzie w efekcie miała pozytywny wpływ na przychody z najmu generowane przez grupę.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.