"Po dzisiejszej premierze produktu w Polsce, przygotowujemy się na pierwsze projekty pilotażowe za Oceanem. Rozpoczęcie komercyjnej działalności w USA - największym i kluczowym rynku w skali globalnej - zakładamy na 2016 rok" - powiedział Thomas w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że w tej chwili wartość rynku, na który chce wkroczyć PiLab przekracza 1 mld USD, a dynamika jego wzrostu jest bardzo wysoka.

"W Polsce z powodzeniem przeprowadziliśmy ponad 20 projektów pilotażowych i pracujemy już na stałe z kilkoma klientami. Jesteśmy polską firmą, dlatego w pierwszej kolejności wchodzimy na polski rynek, na którym zresztą jesteśmy pionierem i jak na razie nie mamy konkurencji" - dodał prezesPiLab Paweł Wieczyński.

Według Thomasa, rozwiązanie PiLab/BI ma rewolucjonizować systemu Business Intelligence, zapewniając identyfikację i analizę połączeń pomiędzy danymi znajdującymi się w różnych aplikacjach. Wprowadzany właśnie produkt pozwala na dotarcie do nieoczywistych lub niewidocznych w tradycyjnych analizach informacji.

"Fundamentalną przewagą PiLab/BI jest uproszczony, intuicyjny sposób wizualizacji danych. Otwiera on zaawansowane możliwości analityczne dla znacznie szerszej grupy użytkowników. Na początku chcemy współpracować bezpośrednio z naszymi klientami: zarówno w Polsce, jak i w USA, ale w przyszłości możemy nawiązać alianse z potencjalnymi partnerami w dedykowanych segmentach rynku, gdzie rozwiązania Business Intelligence będą musiały być wsparte dodatkowymi kompetencjami. Naszym celem jest osiągnięcie pozycji 'istotnego' gracza na globalnym rynku Business Intelligence" - podsumował Thomas.

Pod koniec kwietnia spółka uplasowała emisję akcji o wartości ponad 6 mln zł, która ma sfinansować wejście na rynek amerykański.

PiLab zajmuje się architekturą danych informatycznych w przedsiębiorstwach. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r. Firma przeprowadziła już ponad 20 projektów pilotażowych w Polsce. Kolejnym krokiem będzie premiera produktów spółki na rodzimym rynku w obecnym roku i w kolejnym na rynku amerykańskim, gdzie już dziś firma uruchomiła swoje pierwsze biuro w PaloAlto.