Przed studiem stoi ambitne wyzwanie - poprzednie dwie części serii sprzedały się na świecie w ponad 5 milionach egzemplarzy, ale grały raczej w drugiej lidze, teraz ma być inaczej. Ambicją studia jest - według Marka Tymińskiego - ustanowienie nowej poprzeczki dla gier snajperskich.

"Sniper Ghost Warrior 3", zamiast tak jak poprzednie części prowadzić gracza po sznurku, ma zachęcać do rekonesansu i samodzielnego decydowania o sposobach realizowania misji, a cała lista zmian jest dużo dłuższa. Wizja gry poszła do przodu, a dyrektor kreatywny ma nie tylko 20-letnie doświadczenie w branży, ale też służył w Marines, co daje niezastąpione doświadczenie" - mówi szef studia.

Pierwsze prezentacje budzą zainteresowanie branżowych dziennikarzy, ale jeszcze za wcześnie na wieszczenie kolejnego sukcesu polskiej branży. Premiera gry, której produkcja może pochłonąć nawet 40 milionów złotych, ma mieć miejsce w drugim kwartale przyszłego roku.

>>> Czytaj też: Zarobki w branży IT. Gdzie zapłacą ci najwięcej?

Nowe polskie gry mają szansę na sukces

Kolejne polskie gry wideo mają szansę stać się pierwszoligowymi hitami - uważa Patryk Fijałkowski z serwisu Polygamia. Na niedawnych międzynarodowych targach Gamescom w Kolonii polskie studia prezentowały tytuły, które znajdują się w zaawansowanym stadium produkcji.

Wysokobudżetowy "Sniper Ghost Warrior 3" zapowiadany jest jako rozbudowana gra z dostatecznym potencjałem, by rzucić wyzwanie największym w branży. Według Fijałowskiego, prezentowane materiały sugerują, że możemy spodziewać się sukcesu.

Poprzednie odsłony Snajpera nie zachwyciły krytyków, ale i tak sprzedały się w ponad 5 i pół miliona egzemplarzy. Nową marką na rynku jest też budzący spore zainteresowanie "Get Even" - odpowiedzialne za produkcję polskie studio pochwaliło się w Kolonii, że światową dystrybucją jego gry ma zająć się japoński gigant Bandai Namco.

Fijałkowski ocenia nowy tytuł jako intrygujący i oryginalny i cieszy się, że Polska kontynuuje ekspansję na światowej arenie gier. Na premiery najbardziej wyróżniających się produkcji polskich autorów będzie trzeba poczekać do roku 2016.