"Rozwiązanie porozumienia następuje na etapie prac koncepcyjnych przed jakimkolwiek podjęciem działań operacyjnych. W toku prowadzonych uzgodnień dotyczących modelu współpracy nie udało się stronom wypracować wspólnego rozwiązania satysfakcjonującego obie spółki" - podała Emperia.

Zdaniem zarządu Stokrotki, ze względu na istotne rozbieżności pomiędzy stronami, realizacja założeń porozumienia nie jest możliwa, ani obecnie ani w przyszłości, czytamy także.

Rozwiązanie porozumienia nie wpłynie na realizację przyjętej przez Stokrotkę strategii rozwoju. Do końca września zakończy się proces przyjmowania do sieci przejętych sklepów Delikatesów Frac.

"Spółka kontynuuje doskonalenie modelu prowadzonych supermarketów i marketów koncentrując się na rozwoju zarówno organicznym, jak i poprzez fuzje i przejęcia" - czytamy także.

Na początku maja br. Emperia Holding informowała, że jej spółka zależna Stokrotka oraz Polomarket zawarły porozumienie w sprawie nawiązania współpracy handlowej poprzez zawiązanie spółki Polskie Supermarkety.

W lipcu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Polskie Supermarkety przez Stokrotkę i Polomarket.

Sieć detaliczną Stokrotka na koniec 2014 r. tworzyły łącznie 252 sklepy detaliczne.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.