"Pracujemy nad uzyskaniem zgody na zakup Sygma Banku. Chcielibyśmy kupić najpierw ten bank , a następnie połączymy się z nim. Planujemy sfinalizowanie transakcji do końca czerwca 2016 roku. Może tak się zdarzyć, że zakup będzie jeszcze w tym roku - w czwartym kwartale" - powiedział Bujak podczas konferencji prasowej. 

"Pewien dodatkowy koszt integracji będzie miał miejsce. Pierwszym etapem, nad którym obecnie pracujemy jest przeprowadzenie transakcji zakupu. Po tym oszacujemy koszty integracji oraz koszty synergii" - podkreślił. Nie ujawnił, czy marka Sygma Bank pozostanie w grupie.

Bujak poinformował, że choć duża część portfela Sygma Banku to karty płatnicze i kredytowe oraz kredyty ratalne, co powoduje, że portfel  kredytów NPL jest wyższy, to rentowność biznesu jest bardzo dobra. 

"Została podjęta decyzja, aby kupić ten bank, bo w niedługiej przyszłości będą duże korzyści z tej transakcji. My nie oczekujemy niczego niespodziewanego, a raczej, że od momentu, kiedy nastąpi ta fuzja zobaczymy bardzo wyraźny postęp całej grupy"- podkreślił prezes Józef Wancer.

W lipcu została zawarta przedwstępna umowa nabycia akcji Sygma Bank Polska przez BNP BGŻ Paribas. Celem przejęcia jest stworzenie zintegrowanego modelu biznesowego segmentu kredytów konsumenckich.

Obecnie Sygma Bank Polska to jeden z liderów na rynku kredytów konsumenckich (ponad  1 mln aktywnych klientów, portfel kredytowy o wartości 1,4 mld zł).