RN powołał także do zarządu VIII kadencji Aleksandra Wardasa na stanowisko zastępcy prezesa ds. technicznych oraz Tomasza Gawlika na stanowisko zastępcy ds. strategii JSW.

Józef Myrczek od 2010 roku pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Aleksander Wardas od początku kariery zawodowej jest związany z branżą górniczą. Od listopada 2010 r. do grudnia 2011 r. pełnił funkcję dyrektora technicznego KRZG KWK "Knurów - Szczygłowice", a następnie funkcję dyrektora tej kopalni - KRZG.

Tomasz Gawlik najpierw pracował w kopalni Jas-Mos a od 2005 roku w biurze JSW w zespole zamówień publicznych i umów. Od 2008 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora biura nadzoru właścicielskiego a następnie od 2010 roku funkcję dyrektora biura rozwoju strategicznego. Od 2013 roku pełnił funkcję prezesa Spółki Energetycznej "Jastrzębie" S.A.

- Spółka informuje również, że z dniem dzisiejszym, w związku powołaniem pana Tomasza Gawlika na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. strategii dobiegł końca okres oddelegowania pana Józefa Myrczka - przewodniczącego rady nadzorczej JSW, do zarządu spółki -czytamy także.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla.

>>> Polecamy: Miliard złotych dla firm. Oto regionalna mapa rynku funduszy pożyczkowych