"Porozumienie zawarte na okres dwóch lat zakłada podpisanie umowy o współpracy, co umożliwi spółce dalszy rozwój, zwiększenie możliwości technologicznych oraz realizację przyjętej strategii opartej na budowie kompetencji w zaawansowanych technologiach odzysku, pozwalających na uzyskiwanie wysokich marż" - czytamy w komunikacie.

Japoński koncern specjalizuje się w recyklingu motoryzacyjnych odpadów poużytkowych – w tym zarówno pojazdów, jaki ich podzespołów – zapewniając zamknięty obieg surowców, przeprowadzanie kompletnego procesu odzyskiwania metali i zastosowania ich w produkcji nowych katalizatorów. Spółka posiada również rozbudowaną sieć punktów zbierania odpadów na terenie większości krajów Europy Środkowo – Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu.

"Porozumienie zwiększy możliwości technologiczne Elemental Holding, podniesie jakość i efektywność procesu recyklingu oraz umożliwi zdobycie niezbędnej wiedzy i dostęp do innowacyjnych rozwiązań dostępnych na japońskim rynku" - powiedział wiceprezes spółki Jarosław Michalik, cytowany w komunikacie.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.