Odkryli, że neutrina mają masę. Oto laureaci nagrody Nobla z fizyki

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
6 października 2015, 12:15
Fasada budynku Centrum Nagród Nobla, fot. Vladislav Gajic
Fasada budynku Centrum Nagród Nobla, fot. Vladislav Gajic /ShutterStock
Nobel z fizyki dla Japończyka Takaaki Kajity i Kanadyjczyka Arthura B. McDonalda za odkrycie masy neutrin. Werdykt Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk ogłoszono w Sztokholmie.

Nagrodzeni dostaną medale i dyplomy. Podzielą się również kwotą 8 milionów koron, czyli około 850 tysięcy euro.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: nauka
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj