"Zrealizowaliśmy nasze założenia. Inwestorzy bardzo dobrze ocenili nasz model biznesowy i rynek, na którym działamy. Pomimo wymagającej sytuacji na rynku kapitałowym popyt na akcje zgłoszony przez inwestorów przewyższył podaż. Dzięki emisji zyskaliśmy kapitał na odnowę floty samolotów na najnowocześniejsze maszyny Boeing 737-800 i 737-8 MAX. Co bardzo ważne zyskujemy również wartościowych partnerów w akcjonariacie" - powiedział członek zarządu i dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 6,8 mln akcji, stanowiących 38,8% w podwyższonym kapitale zakładowym Enter Air. Inwestorom detalicznym zostanie przydzielone 174 tys. akcji. Ze względu na duży popyt na akcje zapisy inwestorów detalicznych zostały zredukowane o 34,1%. Do pracowników Enter Air trafi z kolei 16 tys. akcji.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwały od 25 listopada do 1 grudnia, a proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych od 24 listopada do 2 grudnia. Do 7 grudnia inwestorzy instytucjonalni będą składać zapisy na akcje, a przydział i zamknięcie oferty nastąpią 8 grudnia, podano również.

Po przydziale akcji nowi akcjonariusze będą posiadać 39,9% akcji w kapitale zakładowym Enter Air, natomiast dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet kontrolny, z 60,1% udziału w kapitale zakładowym. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się nie sprzedawać akcji przez okres jednego roku, przypomina spółka.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.

W 2014 r. na pokładach Enter Air podróżowało 1,5 mln pasażerów, z czego 1,2 mln osób na połączeniach z i do Polski.