Oferty konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, warte ok. 370,5 mln zł i ok. 225,5 mln zł, oraz oferta Budimeksu, warta ok. 290 mln zł zostały uznane za najkorzystniejsze w postępowaniach przetargowych na trzy odcinki drogi ekspresowej S17.

Chodzi o odcinki: od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km), na obwodnicę Kołbieli (8,7 km) oraz odcinek od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina (ok. 13 km), podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

"Obydwaj wykonawcy zadeklarowali ukończenie prac w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy (do czasu nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i udzielili 10-letnią gwarancję jakości. 21 grudnia upłynie termin na składanie ewentualnych odwołań. Przy ich braku umowę z wykonawcami będzie można podpisać po zakończeniu przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli dokumentacji przetargowej" - czytamy w komunikacie.

GDDKiA przypomina, że podpisano już umowy na cztery z siedmiu odcinków realizacyjnych o łącznej długości ok. 58,6 km: od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc (ok. 12,2 km, wykonawcą jest Budimex), od obwodnicy Gończyc do granicy województw (ok. 13 km, Budimex), od granicy województw do węzła Skrudki (ok. 20,2 km, PORR Polska Infrastructure) i od węzła Skrudki do węzła Kurów Zachód (ok. 13,2 km, Mota Engil Central Europe).

>>> Czytaj też: Tunel pod Ursynowem i nowy most. Jest umowa na kolejną część obwodnicy Warszawy [MAPA]

Reklama