"To największa transakcja PwC w Polsce i regionie, która zmieni rynek usług transformacji cyfrowej. Będziemy w stanie przygotowywać strategie wykorzystujące nowe możliwości związane z cyfrową rewolucją, ale też wdrażać związane z tym efektywne rozwiązania technologiczne. Ponadto Polska staje się centrum światowego outsourcingu technologicznego" - powiedział Łuba podczas spotkania z dziennikarzami.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) i PwC liczy na jej uzyskanie na przełomie lutego i marca.

Grupa Outbox to firma wdrożeniowa, współpracująca z m.in. Salesforce, Microsoft, Oracle, SAP/Hybris. Firma ma stać się integralną częścią globalnej sieci PwC w regionie.

"Dzięki transakcji PwC stanie się graczem, który będzie konkurował nie tylko z firmami doradztwa biznesowego, ale też z firmami zajmującymi się wdrożeniami technologii. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że PwC świadczy kompleksowe usługi dla swoich klientów i jest firmą technologiczną" - wskazała partner PwC ds. technologii na Europę Środkowo-Wschodnią Anna Sieńko.

Grupa Outbox miała ponad 13 mln euro przychodów w 2015 r., zatrudnia 270 osób.