Unimot podpisał umowę kupna 100% udziałów w firmie Tradea, specjalizującej się w handlu energią elektryczną. Przejęcie jest kolejnym krokiem w rozwoju w obszarze handlu energią elektryczną, stanowiącej nowy element multienergetycznej oferty, podała spółka.


"Przejęcie spółki Tradea doskonale wpisuje się w wizję rozwoju Unimot S.A., która między innymi zakłada zwiększającą się obecność naszej spółki na rynku energii elektrycznej. W grudniu zeszłego roku dokonaliśmy akwizycji spółki EnergoGas, która już rozpoczęła sprzedaż energii elektrycznej do klienta indywidualnego. Teraz, w ramach uzupełnienia naszej oferty, zainwestowaliśmy w spółkę Tradea, która sprzedaje energię elektryczną zarówno do klienta biznesowego, jak i indywidualnego oraz zawiera transakcje na rynku hurtowym głównie za pośrednictwem platform giełdowych i brokerskich" - powiedział prezes Robert Brzozowski, cytowany w komunikacie.

Tradea Sp. z o.o. powstała w 2010 r. Spółka posiada koncesję na obrót energią elektryczną (OEE). Działalność firmy skupia się na trzech obszarach: hurtowym handlu energią, sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych oraz świadczeniu dodatkowych usług dla rynku energii. W 2015 r. sprzedaż energii przez spółkę Tradea sięgnęła 123 GWh.

Unimot jest spółką specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jest notowany na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)