"Naszym celem jest optymalizacja kosztów produkcji w sposób zapewniający utrzymanie dotychczasowych zdolności i potencjału obydwu zakładów" - powiedział prezes Zamet Budowa Maszyn Jan Szymik, cytowany w komunikacie.

Jego zdaniem, skoncentrowanie produkcji w jednym zakładzie pozwoli zachować potencjał, rynek, renomę i myśl techniczną wdrażaną dotychczas w obu zakładach.

W związku ze zmianami spółka planuje ograniczenie zatrudnienia o maksymalnie 125 pracowników z obu zakładów.

"Nieunikniona jest przy tym konieczność optymalizacji zatrudnienia, jednakże w tym miejscu chciałbym podkreślić, że wszystkim pracownikom bezpośrednio produkcyjnym, pracującym obecnie w zakładzie w Bytomiu, będziemy proponować kontynuowanie zatrudnienia w tarnogórskim zakładzie. Chciałbym także zapewnić, że pracowników, z którymi rozwiążemy stosunek pracy, spółka obejmie szerokim wsparciem w złagodzeniu uciążliwości związanych z utratą miejsca pracy. Będziemy także aktywnie wspierać tych pracowników w znalezieniu nowych miejsc pracy" - dodał prezes.

Restrukturyzacja będzie przeprowadzona etapami, zaś relokacja produkcji ma przebiegać bez jakiegokolwiek niekorzystnego wpływu na realizowane obecnie przez spółkę umowy i zamówienia. Koncentracja produkcji w jednym zakładzie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, podano także.

Zamet Industry S.A. specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego. Spółka została wydzielona we wrześniu 2011 r. ze struktur grupy Famur i jest częścią Grupy TDJ. Akcje Zamet Industry zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy w październiku 2011 r.

(ISBnews)