Allegro, popularny serwis aukcyjny, ma szansę zmienić właściciela. Zakupem są zainteresowani Alibaba, eBay i CVC Capital Partners – donosi Reuters.

Transakcja może być warta między 2 a 3 mld dolarów i można się jej spodziewać pod koniec roku. Zakupem mogą być też zainteresowani Grupa Wp.pl, należąca do Innova Capital i Grupa Onet.pl, kontrolowany przez Ringier Axel Springer – twierdzą źródła Reutersa. Właścicielem Allegro jest od 2008 roku Naspers, fundusz inwestycyjny z RPA

Allegro może działać nie tylko na polskim rynku, ale też w całym regionie - powiedziała Reutersowi jedna z osób, mająca informacje na temat potencjalnej transakcji. Alibaba czy eBay będą trudni do przelicytowania, ale Chińczycy wydają się być w nieco lepszej pozycji.

Rynek e-commerce w Polsce jest wart ponad 32 mld zł, ale w ciągu najbliższych kilku lat jego wartość ma się podwoić, szczególnie że w końcu władze porzuciły pomysł objęcia e-handlu podatkiem handlowym. Sklepów w sieci jest w Polsce już ponad 22 tys.

Allegro ma obecnie około 14 mln klientów i rywalizuje z OLX.pl, który też należy do Naspersa, ale również z Amazonem i eBay.

Allegro powstało w 1999 roku i 9 lat później został przejęty przez Naspers. Koncern z siedzibą w RPA działa obecnie w ponad 130 krajach.