Przewozy Regionalne miały ok. 1 mln pasażerów w czasie ŚDM


Warszawa, 01.08.2016 (ISBnews) - Przewozy Regionalne w ramach Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) przewiozły ok. 1 mln pasażerów, podał przewoźnik.
"W spotkaniu młodych z papieżem wzięli udział pielgrzymi z całego świata. Zdecydowana większość z nich podróżowała z Przewozami Regionalnymi. Przez 7 dni trwania ŚDM spółka przewiozła około miliona pasażerów, przejeżdżając 220 000 km, czyli odległość równą ponad pięciokrotnemu okrążeniu kuli ziemskiej" - czytamy w komunikacie.
Pielgrzymów obsługiwało 168 składów z całego kraju. Przez 7 dni największy w Polsce przewoźnik kolejowy zorganizował dla podróżnych ponad 2 600 połączeń, czyli niemal trzykrotnie więcej niż na co dzień, podkreślono.
"To co wyróżniało nas spośród pozostałych przewoźników to elastyczność w działaniach. Wielokrotnie podczas trwania Światowych Dni Młodzieży reagowaliśmy na zapotrzebowania pielgrzymów. W przypadkach kiedy liczba pasażerów na dworcu była większa niż możliwości naszych pociągów uruchamialiśmy dodatkowe połączenia" - powiedział rzecznik prasowy Mikołaj Turowski, cytowany w komunikacie.
W przewiezienie ponad miliona pasażerów, na tak małym obszarze w ciągu zaledwie tygodnia zaangażowanych było ponad 1 000 pracowników spółki. Obsługa pociągów razem z dyspozytorami ponad 150 razy pomagała dotrzeć zagubionym pielgrzymom do miejsca docelowego. Pracownicy Przewozów Regionalnych rozdali osobom podróżującym w aglomeracji krakowskiej ponad 75 000 litrów wody, podano także.
Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce, z udziałem w rynku na poziomie około 30%. We wrześniu ub. r. 50%+1 udział w kapitale firmy objęła Agencja Rozwoju Przemysłu.
(ISBnews)