Pakistan: Co najmniej sześć ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
15 września 2016, 05:58
Co najmniej sześć osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych w katastrofie kolejowej w środkowym Pakistanie. Jak poinformowały w czwartek lokalne media, w pobliżu miasta Multan w prowincji Pendżab doszło do zderzenia pociągów, pasażerskiego i towarowego.

Awam Express, jadący z Karaczi do Peszawaru, uderzył w tył stającego składu towarowego. Cztery wagony wypadły z torów.

Infrastruktura kolejowa w Pakistanie jest przestarzała i często niesprawna. W lipcu 2005 roku w zderzeniu pociągów w prowincji Sindh zginęło blisko 130 osób, a kilkaset zostało rannych. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj