W tym roku, w okresie od stycznia do września, spółka wydała na inwestycje ok. 97 mln zł, głównie na zakład na Węgrzech. Poniosła też pierwsze wydatki związane z projektem rozbudowy zakładu stopów wstępnych w Gorzycach.

"W przyszłym roku to będzie przede wszystkim realizacja projektu gorzyckiego i to będzie największy wydatek" - powiedział prezes Szymon Adamczyk podczas konferencji prasowej.

"Nie mamy jeszcze zatwierdzonego budżetu, ale przyszłoroczny capex to będzie ok. 50 mln zł" - dodał dyrektor finansowy Przemysław Grzybek.

27 września tego roku spółka uzyskała zezwolenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na rozbudowę zakładu w Gorzycach. Do tej pory Alumetal dokonał wyboru zasadniczych maszyn i urządzeń i zawarł pierwsze kontrakty. Całkowite nakłady inwestycyjne sięgną do 58,5 mln zł, a planowane zakończenie inwestycji to najdalej koniec II kw. 2018 r."Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem i budżetem" - podkreślił Adamczyk i dodał, że prace nie ograniczą mocy produkcyjnych w zakładzie.Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)