"Gra oparta jest na prostym sterowaniu, a dzięki synchronizacji z muzyką i dźwiękami oferuje graczowi unikalny rodzaj rozgrywki. Gra planowana jest na komputery PC/Mac, konsole Sony PlayStation 4 oraz najnowszej generacji konsolę Nintendo Switch. Emitent planuje wydanie gry w wersji PC/Mac i PS4 na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017" - czytamy w komunikacie.

QubicGames podjął także decyzję o produkcji w roku 2017 gier na najnowszą konsolę firmy Nintendo - Nintendo Switch. Debiut konsoli planowany jest na marzec 2017 roku. Obecnie zaplanowane są także dwie produkcje własne na tą konsolę - "Geki Yaba Runner" oraz "Audio Hero" oraz wydawanie gier firm trzecich w Europie i Ameryce Północnej bezpośrednio przy współpracy z Nintendo Europe i Nintendo of America oraz poprzez partnera na rynku japońskim, podano także.

"Termin rozpoczęcia produkcji jest zależny od daty uzyskania dostępu do platformy Nintendo Switch (oprogramowania i urządzeń do tworzenia gier) od firmy Nintendo" - czytamy także.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od września 2016 r.

(ISBnews)