Resort rozwoju: w listopadzie koniec deflacji, od grudnia ceny pójdą w górę

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 listopada 2016, 07:35
Pieniądze
Pieniądze/ShutterStock
Analitycy Ministerstwa Rozwoju spodziewają się w listopadzie zakończenia deflacji, a w grudniu wzrostu cen.

Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w październiku 2016 roku wzrosły o 0,5 proc. w porównaniu z wrześniem 2016 r. W porównaniu z październikiem 2015 roku były zaś niższe o 0,2 proc.

"MR oczekuje, że w listopadzie 2016 roku ceny powinny nieznacznie wzrosnąć, głównie na skutek wzrostu cen żywności oraz paliw. W listopadzie powinniśmy obserwować zakończenie okresu spadku cen w ujęciu rocznym, zaś w ostatnim miesiącu 2016 roku ceny powinny wzrosnąć" - napisali w komentarzu analitycy MR.

>>> Czytaj też: Ostre hamowanie PKB, inwestycje pod kreską. Tak źle nie było od trzech lat

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj