Unified Factory uruchomiło system w modelu SaaS (Software as a Service – oprogramowanie jako usługa) i w ciągu pierwszego roku zamierza pozyskać co najmniej 1 000 klientów w tym kanale sprzedaży, poinformował prezes Maciej Okniński."Uruchomienie modelu SaaS jest odpowiedzią na rosnące wymagania klientów dotyczące wygody, wydajności i bezpieczeństwa użytkowania przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Wartością dodaną jest skalowalność usługi w zależności od potrzeb oraz rozliczanie za faktyczne wykorzystanie. Model SaaS oferuje rozwiązania, nie wymagające dużych inwestycji, długich i kosztownych wdrożeń, a nawet posiadania własnych działów IT. W ciągu 12 miesięcy zamierzamy pozyskać co najmniej 1000 klientów w tym kanale sprzedaży i pokazać im zalety automatyzacji obsługi klienta i sprzedaży" - powiedział Okniński podczas CSA Day.

W ramach nowego kanału sprzedaży Unified Factory oferuje wybrane funkcjonalności platformy Customer Service Automation, w szczególności wielokanałową komunikację /telefon, chat, e-mail/ wraz z pełną, ujednoliconą historią kontaktu, zaawansowanym raportowaniem oraz rejestrowaniem rozmów, e-maili i chatów.

Skorzystanie przez klientów z tych funkcjonalności jest pierwszym etapem do automatyzacji komunikacji oraz pełnego wykorzystania algorytmów pamięci asocjacyjnej. Obecnie model SaaS będzie oferowany w polskiej wersji językowej i poprzedza wprowadzenie modelu SaaS na rynek globalny, wskazała spółka.

Według danych niezależnej firmy badawczej Forrester Research, światowy rynek SaaS rośnie średniorocznie 50%, a jego wartość w 2015 roku sięgnęła blisko 80 mld USD, stając się najważniejszą częścią sektora "cloud computing", czyli usług związanych z wykorzystaniem chmury obliczeniowej oraz najszybciej rozwijającym się segmentem rynku IT na świecie.

Unified Factory to producent i globalny dostawca technologii automatyzującej sprzedaż i obsługę klienta opartej na rozwiązaniach klasy Customer Service Automation i algorytmach pamięci asocjacyjnej. Obecnie oferuje swoje rozwiązania w 12 krajach świata. W I półroczu 2016 roku spółka wypracowała 12 mln zł przychodu i 1,9 mln zł zysku netto.

(ISBnews)