IPF Group otwiera filię we Francji, głównie dla branży spożywczej i przemysłowej


Warszawa, 28.11.2016 (ISBnews) - IPF Group jako pierwsza polska firma specjalizująca się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia, otwiera swoją filię we Francji, poinformowała firma. Pracownicy IPF Group będą pracować głównie dla klientów z branży spożywczej i przemysłowej, podano także.
"Od momentu, kiedy weszliśmy na rynek pracy tymczasowej, obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania klientów z Francji pracownikami, przede wszystkim fizycznymi, z Polski. W takich branżach, jak spożywcza, metalurgiczna czy motoryzacyjna, pracy jest coraz więcej, jednak kandydatów chętnych do jej podjęcia nie przybywa. Francuskie przedsiębiorstwa na początku chętnie korzystają z usług rodzimych agencji pracy tymczasowych, a gdy te okazują się niewystarczające, szukają partnerów handlowych z innych krajów UE, w tym głownie z Polski" - powiedział dyrektor generalny Jan Starzyk, cytowany w komunikacie.
Według francuskiej Generalnej Dyrekcji Pracy (DGT- la Direction Générale du Travail), liczba delegowanych pracowników we Francji w 2015 roku wzrosła do 286 tys. w stosunku do niecałych 10 tys. w 2000 roku, podano także.
"Działając na francuskim rynku pracy tymczasowej już od kilku lat oraz śledząc tendencje polityczno-gospodarcze, zdecydowaliśmy się jako pierwsza polska firma na otworzenie francuskiej agencji. Ten krok, który był już planowany od początku naszej działalności we Francji, został zrealizowany m.in. dzięki powstaniu IPF GROUP w lutym 2016 i wejściu do naszej spółki banku BNP Paribas. Funkcjonowanie pod francuskim szyldem z pewnością wpłynie na uproszczenie procedur administracyjnych, lepsze poznanie środowiska oraz konkurencji. Ponadto, powiązania z Polską czynią naszą ofertę atrakcyjniejszą zarówno dla klientów z uwagi na spory popyt na polskiego pracownika tymczasowego, jak i dla pracowników, ponieważ Polacy są traktowani na równi z francuskimi pracownikami" - dodał Starzyk.
Francuska spółka IPF Group została uruchomiona w czerwcu 2016 roku. Obecnie współpracuje z kilkudziesięcioma klientami na terenie całej Francji, proponując zarówno francuskich, jak i polskich pracowników. Główne stanowiska pracy, na jakie rekrutuje IPF Group, to spawacz, ślusarz, hydraulik, monter maszyn i urządzeń, mechanik maszyn rolniczych, mechanik samochodowy oraz pracownicy do sektora spożywczego, m.in. rzeźnicy i pakowacze, podano również.
Zatrudnienie odbywa się na podstawie umowy francuskiej, co oznacza odprowadzanie wszystkich składek, prawo do zwolnienia chorobowego oraz urlopu wypoczynkowego, podano również.
Grupa IPF działa od 2008 roku i jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej z przychodami przekraczającymi 60 mln zł. Grupa IPF zajmuje się pozyskiwaniem i koordynacją zatrudnienia specjalistycznego personelu dla swoich klientów w Polsce, Francji i Niemczech.
(ISBnews)