"Po dokonaniu analizy dostępnych opcji strategicznych, zarząd emitenta podjął decyzję o wycofaniu się przez emitenta z działalności paczkomatowej na terenie Rosji, prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej emitenta - Easy Pack Russia LLC" – czytamy w komunikacie.

Według emitenta wycofanie z działalności paczkomatowej w Rosji zostanie przeprowadzone w drodze likwidacji (zamknięcia) spółki, a proces wyjścia zostanie zakończony, według szacunków emitenta, w terminie do końca marca 2017 roku, podano również.

"Emitent szacuje, że koszty związane z zakończeniem działalności paczkomatowej w Rosji wyniosą około 5 mln złotych i obciążą skonsolidowany wynik finansowy emitenta. Decyzja emitenta umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczącego zwiększenia ilości paczkomatów w Rosji" – czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)