Ulica Młodzianowska została przebudowana i przedłużona o około 2,2 km (od skrzyżowania z ulicą Gdyńską do węzła na południowej obwodnicy Radomia).

Budowa rozpoczęła się w 2014 r. Od środy można już jeździć całą trasą. „To inwestycja, która ułatwia dojazd m.in. na osiedle Ustronie, Młodzianów czy Prędocinek. Teraz o wiele szybciej będzie można dojechać z tych okolic do śródmieścia" - podkreślił wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Ważną częścią inwestycji była budowa obiektu mostowego nad torami kolejowymi. Nowy wiadukt zastąpił strzeżony przejazd kolejowy, znajdujący się na trasie linii kolejowej nr 8 - z Warszawy do Krakowa.

Wzdłuż nowej jezdni wybudowano chodniki i drogi dla rowerów, a na samym wiadukcie ciąg pieszo-rowerowy. Ulicę oświetlają energooszczędne lampy. Zainstalowano też ekrany dźwiękochłonne.

Prace wykonało konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi. Wartość robót to blisko 61,6 mln zł. Dofinasowanie z budżetu państwa wyniosło około 26 mln zł. (PAP)