"Zarząd [...] informuje, że:
- skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej w listopadzie 2016 roku wyniosły 34 453 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 16%;
- skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej za okres styczeń - listopad 2016 wyniosły 361.009 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 10%" - czytamy w komunikacie.

Wzrost przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów w sklepach travel retail wyniósł 2% w listopadzie, zaś narastająco w okresie styczeń-listopad br. - spadek sięgnął 2%. W gastronomii (food & beverage) spółka zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów na poziomie 27% w listopadzie, narastająco w tym segmencie w okresie styczeń-listopad br. zanotowała zaś wzrost o 21%, podano także.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)