"Widzimy, że dostęp do rynku jest kluczowy, dlatego rozmawiamy z partnerami, którzy mogą nam umożliwić dodanie kilkuset punktów. Mamy trzech partnerów, z którymi rozmawiamy i zakładam, że co najmniej z jednym z nich się dogadamy" - powiedział Sikorski podczas telekonferencji.

W maju br. Grupa Unimot ogłosiła wejście w segment fotowoltaiki z marką Avia Solar. Spółka podała wówczas, że planuje ok. 276 mln zł przychodów z tego tytułu do 2023 roku. Od czerwca oferta dostępna jest na stacjach paliw Avia.

"Już ponad połowa stacji oferuje Avia Solar, 70% służb handlowych Unimot Energia i Gaz przestawiło się na oferowanie fotowoltaiki" - wskazał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.