mBank nie zakłada znaczących cięć kosztów i ograniczenia inwestycji

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 lipca 2020, 14:01
Warszawa, 30.07.2020 (ISBnews) - mBank nie zakłada znaczących cięć w zakresie liczby oddziałów i w kosztach operacyjnych, ani ograniczenia inwestycji, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.



"Nasz model operacyjny raczej ewoluuje niż przechodzi przez rewolucyjne zmiany. On jest, zwłaszcza w części detalicznej, dość dopracowany. Aktualnie zamykamy 3 czy 4 oddziały, co nie wyklucza, że coś gdzieś otworzymy. Po tej stronie mamy bardzo nowoczesny model 'mobile first'. Z tego punktu widzenia są pewne funkcje, które można scentralizować i wykorzystać po prostu technologie. W naszych założeniach nie ma radykalnych kroków dotyczących zarówno sieci oddziałowej, jak i obcięcia kosztów operacyjnych" - powiedział Stypułkowski podczas spotkania z analitykami.

"Zakładamy, że pewne procesy będą raczej na poziomie utrzymania dotychczasowej bazy kosztowej, z pewnymi korektami. Na pewno nie jest tak, że bank zakłada bardzo dramatyczne obcięcie capeksu. Głównie chodzi mi o wydatki na informatykę, to jest droga, żeby obniżyć koszty operacyjne w dłuższym czasie" - dodał prezes.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj