"W sumie w gospodarstwach spółki zebrano 123 tys. tony pszenicy ozimej przy wydajności 5,8 t/ha. Była ona o 52% lepsza niż średni plon na Ukrainie. Według danych Ministerstwa Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa Ukrainy na dzień 30.07.2020 wydajność pszenicy sięgnęła 3,8 t/ha" - czytamy w komunikacie.

"Obecne żniwa ozimych zbóż były znacznie bardziej intensywne niż poprzednie m.in. ze względu na wprowadzenie pszenicy na areał zajmowany wcześniej przez soję. W efekcie powierzchnia zasiewu pszenicy wzrosła o ponad 60%, co sprawiło, że zespół musiał zmierzyć się z dużym wyzwaniem, aby przeprowadzić żniwa w optymalnym terminie. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wyników, jakie udało się osiągnąć. Wszyscy pamiętamy o niekorzystnych warunkach pogodowych jakie miały miejsce tej zimy, charakteryzującej się praktycznie pełnym brakiem opadów. Dodatkowo, wiosną praktycznie do końca maja utrzymywała się niestandardowa chłodna pogoda z wieloma nocnymi przymrozkami w powietrzu oraz przy gruncie. Dzięki wprowadzonym we właściwym czasie środkom ochrony roślin, a także dodatkowemu nawożeniu udało się zminimalizować wpływ negatywnych czynników i osiągnąć maksymalnie możliwy wynik" - skomentował dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżihowskij, cytowany w komunikacie.

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)