Branża postuluje m.in. wsparcie finansowe poprzez pokrycie procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok, uruchomienie dopłat powiązanych ze średnio miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące. Jak wskazano, prawo do wsparcia finansowego powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16.10.2020 r.

"Otwarcie branży powinno się odbyć w możliwie najszybszym terminie, tj. 24.10.2020 r." - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele wszystkich branż zadeklarowali wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach, podano także.

Reklama

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz - rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, przedstawiciele branży fitness, w tym Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.