"W ramach spółki skupiony został czternastoosobowy zespół Brave Lamb Studio, który tworzy grę 'Field Hospital'. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze gier dla największych polskich i zagranicznych podmiotów, w tym narracyjnych gier z elementami mechanik RTS z segmentu indie premium, do którego zaproszony został emitent" - czytamy w komunikacie.

"Zamiarem spółki jest zostanie globalnym wydawcą gry 'Field Hospital' na wszystkich platformach sprzętowych (w tym konsolowych)" - czytamy także.

Jak podkreśla spółka, w wyniku realizowanej transakcji Movie Games wszedł do nowego segmentu gier indie premium, w którym dotychczas nie prowadził działalności.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie - oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

(ISBnews)