"W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40%. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki" - powiedział prezes Ultimate Games Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Grande Games to spółka założona wspólnie z GamePlanet, pracuje ona obecnie nad symulatorem wydobycia węgla - "Coal Mining Simulator".

Z kolei w portfolio spółki G11, związanej wspólnie z RockGame, znajduje się "Monsters Domain". Premiera gry w wersji na PC planowana jest w 2021 roku. Model biznesowy studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku.

Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games i CreativeForge Games - NPC Games - będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku.

"W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy - harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych" - podsumowano.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)