"'Ultimate Fishing Simulator' nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. Początkowo, gra ukazała się w wersji dedykowanej urządzeniom mobilnym, rok później zadebiutowała na PC, a w kolejnych latach także na konsolach. Teraz - dzięki podpisanej umowie ze Silk Road Games - ma szanse podbić rynek chiński. Jestem przekonany, że doświadczony partner pozwoli sprawnie i zgodnie z regulacjami umieszczania gier w Chinach, udostępnić UFS na największym rynku gier wideo na świecie. Silk Road Games blisko współpracuje z Liaoling Electronic Publishing House, które jest częścią największej giełdowej chińskiej firmy wydawniczej notowanej na szanghajskiej giełdzie - Liaoning publising" - powiedział COO Ultimate Games Rafał Jelonek, cytowany w komunikacie.

Obecnie trwają prace, których celem jest dostosowywanie projektu pod wymogi chińskiego rynku, niedługo rozpocznie się certyfikacja tytułu. Szczegółowe informacje dotyczące daty premiery oraz ceny zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

"Ultimate Games obecne pracuje nad sequelem gry. Zaawansowany symulator wędkarstwa będzie także dostępny w wersji na konsole nowe generacji, podano również.

"Liczymy, że UFS2 odniesie podobny lub nawet większy sukces niż dostępna obecnie wersja. Mamy już portfolio graczy, którzy z niecierpliwością czeka na kontynuację wędkarskich wyzwań w zupełnie nowej odsłonie. UFS2 zaoferuje nowe lokalizacje, metody połowu, gatunki ryb, czy systemem walki - będzie o wiele większą grą od UFS o dwukrotnie większym budżecie. Szacujemy, że koszt produkcji tytułu wyniesie ok. 500 tys. zł" - dodał Jelonek.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)