"Miło nam ogłosić, że przyjęliśmy zapisy na wszystkie oferowane akcje serii E. Właśnie zakończyliśmy ofertę publiczną akcji, z której pozyskamy od inwestorów kwotę 1,5 mln zł, dziękujemy za zaufanie. Tak jak deklarowaliśmy, środki przeznaczymy na rozpoczęcie prac nas autorską produkcją oraz portowanie do virtual reality dwóch gier na zlecenie: 'Agony' i 'Bum Simulator'. Wśród celów emisyjnych jest także dostosowanie wyprodukowanych modułów edukacyjnych VR do dalszej odsprzedaży oraz zwiększenie kapitału obrotowego w celu przyspieszenia realizacji założonych celów" - powiedział członek zarządu spółki Rafał Krawczyński, cytowany w komunikacie.

"Agony" to gra z gatunku survival-horror, stworzona przez niezależny zespół Madmind Studio. "Bum Simulator" w humorystyczny sposób odtwarza losy bohatera żyjącego na ulicy.

W portfolio gier VR Spółki są m.in. "Dream Coaster VR", "Rift Coaster VR", "Drone Hunter VR" i "ZerOKilled". Obecnie Ignibit pracuje nad dwoma tytułami - symulatorem z elementami survivalu w kosmosie oraz strzelanką utrzymaną w oryginalnej szacie graficznej. Studio planuje premierę jednej z gier w 2022 r., wynika także z materiału.

Ignibit istnieje od 2016 roku. Spółka zajmuje się produkcją autorskich gier wideo oraz portowaniem projektów PC na VR. Od 2020 roku akcjonariuszem Ignibit jest notowana na głównym rynku GPW w Warszawie - spółka PlayWay, jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych.

(ISBnews)