Krzysztof Kaczmarczyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego i członka rady nadzorczej spółki, podano.

"Po dokonanych zmianach osobowych w zarządzie podział kluczowych obszarów/zadań i kompetencji w spółce na poziomie zarządu jest następujący:

- Krzysztof Kaczmarczyk - prezes zarządu, CEO - współpraca z Novavax, Inc. i prowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego,

- Sławomir Jaros - członek zarządu, COO i CSO - obszar naukowy wszystkich projektów, projekt MabionCD20,

- Adam Pietruszkiewicz - członek zarządu - współpraca z Novavax, Inc. (prowadzenie projektu antygenu do kandydata na szczepionkę) oraz nowe projekty strategiczne i rozwojowe,

- Grzegorz Grabowicz - członek zarządu, dyrektor finansowy, CFO - strategia finansowania" - czytamy w komunikacie.

Jak podała spółka, Krzysztof Kaczmarczyk posiada szerokie doświadczenie na rynku kapitałowym. Na przestrzeni lat 2006-2020 pełnił funkcję członka rad nadzorczych ponad trzydziestu spółek notowanych na GPW. Uczestniczył w procesach pozyskiwania inwestorów strategicznych dla takich spółek jak: Polish Energy Partners, Robyg, Integer, Magellan czy CP Energia. W latach 2016-2019 pracował jako doradca zarządu KGHM Polska Miedź. W latach 2012-2015 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju w spółce Emitel - wiodącym operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)