"Woodpecker.co S.A., spółka technologiczna oferująca aplikację pełniącą rolę inteligentnego asystenta sprzedaży B2B, zakończyła przyjmowanie zapisów w transzy małych inwestorów oraz proces budowy księgi popytu w transzy dużych inwestorów. Łączne zainteresowanie akcjami Woodpecker.co było niemal dwukrotnie większe niż wartość oferty, czyli ponad 21 mln zł względem wielkości oferty do 11 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Cena sprzedaży jednej akcji została ustalona na 12 zł, co przy założeniu przyjęcia tej ceny jako podstawy określenia wartości całej spółki implikowałoby łączną kapitalizację spółki na poziomie 60 mln zł, podano także.

Reklama

Wcześniej przedział cenowy został ustalony na poziomie 12-15 zł.

"Oferujący ustalili liczbę akcji oferowanych w ofercie publicznej w wysokości 916 667 akcji zwykłych na okaziciela serii A spółki, o wartości nominalnej 0,10 zł każda" - czytamy dalej w suplemencie do memorandum informacyjnego.

Oferta publiczna sprzedaży akcji miała obejmować od 733 333 do 916 667 akcji.

"Oferujący dokonali podziału oferty publicznej na transze w ten sposób, że:

a) 83 333 akcji zwykłych na okaziciela serii A spółki wyodrębniono w ramach transzy małych inwestorów,

b) 833 334 akcji zwykłych na okaziciela serii A spółki wyodrębniono w ramach transzy dużych inwestorów" - czytamy dalej w suplemencie.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników oferty i efektów intensywnego roadshow. Cieszymy się z zainteresowania inwestorów i zgodnie z zapowiedziami w przeciągu kilku najbliższych tygodni chcielibyśmy zadebiutować na NewConnect" - skomentował prezes Mateusz Tarczyński, cytowany w komunikacie.

Jak wskazano w materiale, proces wprowadzenia akcji na NewConnect uzależniony jest od szeregu czynników. Spółka liczy jednak na jego szybkie zakończenie ze względu na brak konieczności rejestracji akcji w KRS.

"Dla zarządu Woodpecker.co rynek NewConnect jest pierwszym krok w drodze na główny rynek GPW, na który spółka chce się docelowo przenieść na przełomie 2022 i 2023 r." - przypomniano także w komunikacie.

Harmonogram oferty przewidywał 2 czerwca ustalenie ostatecznej ceny sprzedaży i ustalenie liczby akcji sprzedawanych w podziale na poszczególne transze. Tego samego dnia rozpoczęły się zapisy w transzy dużych inwestorów i potrwają do 9 czerwca. Przydział akcji ma odbyć się do 11 czerwca.

Woodpecker.co to spółka technologiczna dostarczająca oprogramowanie w modelu SaaS, które pomaga zwiększyć efektywność rozwoju biznesu poprzez inteligentną automatyzację procesów komunikacji biznesowej. W 2020 r. spółka wygenerowała 10 mln zł przychodów i 0,9 mln zł zysku netto.

(ISBnews)