Oprogramowanie Cresset wykorzystuje deskryptory kształtów i elektrostatyki, pomagając chemikom zrozumieć kluczowe interakcje, które leżą u podstaw aktywności biologicznej związków chemicznych - potencjalnych kandydatów na leki. Najnowsza wersja programu Flare V5 łączy w jednej platformie najlepsze technologie obliczeniowe rozwijane przez Cresset, które do tej pory były oferowane w postaci odrębnych modułów. Flare V5 zawiera intuicyjny interfejs graficzny umożliwiający bardziej efektywne i wydajne projektowanie cząsteczek, wyjaśniono.

"Punktem wyjściowym dwóch projektów, w których do tej pory OncoArendi z sukcesem wyłoniła kandydatów do badań klinicznych, były cząsteczki (ang. lead structures) zaawansowane pod kątem swoich właściwości farmakologicznych. Zakup oprogramowania Flare pomoże nam w efektywnym rozwoju programów badawczych, w których takie struktury wyjściowe trzeba będzie dopiero znaleźć. Oprogramowanie Cresset pozwoli nam również lepiej zrozumieć obserwowane zależności pomiędzy strukturą badanych przez nas związków chemicznych a ich obserwowaną aktywnością biologiczną" - powiedział współzałożyciel OncoArendi Therapeutics Jacek Olczak, cytowany w komunikacie.

Reklama

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r. W 2020 r. miała 125 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)