"Nasz backlog na poziomie przychodów i marży1 jest bardzo dobry na III kw. jak i na cały rok. To wygląda optymistycznie. W rozbiciu na "banking and dedicated solutions" tutaj dynamiki są na historycznych poziomach. Za to widzimy polepszenie w Paytenie i spodziewamy się, że do końca roku będzie to jeszcze lepiej wyglądało, wiec tutaj też nie ma nic, co by nas niepokoiło" - powiedział prezes Piotr Jeleński podczas wideokonferencji.

Na poziomie przychodów łączny backlog na III kwartał br. jest wyższy o 2% r/r i wynosi 54,1 mln euro, a na poziomie marży1 jest wyższy o 12% r/r i wynosi 39,3 mln euro, podała w prezentacji.

Reklama

Portfel zamówień w segmencie "banking and dedicated solutions" na 2021 r. na poziomie przychodów jest niższy o 1% r/r i wynosi 108,5 mln euro, a na marży1 jest wyższy o 19% r/r i wynosi 73,9 mln euro. Na poziomie przychodów backlog w segmencie "banking and dedicated solutions" na III kw. br. jest niższy o 9% r/r i wynosi 27,7 mln euro, a na poziomie marży1 jest wyższy o 18% r/r i wynosi 18,8 mln euro.

Portfel zamówień Payten na 2021 r. na poziomie przychodów jest wyższy o 14% r/r i wynosi 106,2 mln euro, a na marży1 jest wyższy o 10% r/r i wynosi 82,9 mln euro. Na poziomie przychodów backlog Payten na III kw. br. jest wyższy o 16% r/r i wynosi 26,4 mln euro, a na poziomie marży1 jest wyższy o 7% r/r i wynosi 20,5 mln euro.

Asseco South Eastern Europe S.A. zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE S.A. prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)